Tytuł projektu edukacyjnego

REGIONALNIE - KULTURALNIE - NIEBANALNIE

Cele:

- zgłębianie wiedzy na temat kultury i sztuk regionu

- podejmowanie własnej aktywności twórczej

-  poszukiwanie utworów - prac lokalnych artystów.

-  zaprezentowanie własnej twórczości i prezentacja (wiersze, proza, prace plastyczne itd.)

Czas trwania projektu  15 .03.- 15.05 2023 rok.

Co należało zrobić?

1. Zaprezentować własną twórczość, pasję np. wiersze, prace plastyczne, różne kolekcje, wszystko to , czym się interesujecie, wkładacie cząstkę siebie w to co robicie..

2. Można było poszukać w swoim otoczeniu ludzi o różnych zainteresowaniach, warunkiem było to, że muszą to być Podjuszanie

3. Opisać w kilku zdaniach informację o w/w osobach i zrobić zdjęcia ich prac (można również przynieść)

Projekt ten adresowany był do dzieci i młodzieży klas IV – VIII.

W czerwcu nastąpiło podsumowanie projektu i zapoznanie wszystkich uczniów, rodziców oraz mieszkańców z projektem edukacyjnym poprzez stronę internetową szkoły.

W projekcie wzięło udział 12 uczniów z klas IV-VIII. Zaprezentowali oni pasje swoich rodziców, dziadków, sąsiadów oraz siebie samych. Znaleziono również pisarzy mieszkających w Podjuchach i ich książki. Część uczniów nie życzyła sobie ujawniania swoich danych na forum.

Zaprezentuję tylko te prace na które mam przyzwolenie. Kolejność jest przypadkowa.

1. Bartosz Żebrowski klasa 8 C

Opisał  i wykonał prezentacje prac mamy Magdaleny Żebrowskiej i babci oraz swoją.